HomeOutsourcingServisInternetReferenceOdkazy
 
Home
Kontakty
Informace
Služby
Produkty
Podpora
Bezpečnostní audit
 

V poslední době se bezpečnost dostává do popředí zájmu většiny firem. Jasným důvodem je rostoucí důležitost informací, které se v poslední době stávají zajímavým obchodním artiklem a jsou pro firmy stejně důležité jako například materiální či finanční zdroje. Firmy se snaží chránit své provozní i obchodní informace nejen před konkurencí, ale také před nežádoucími útoky z řad svých zaměstnanců či z internetu. Většina firem dnes chápe, že je třeba věnovat bezpečnosti větší pozornost než tomu bylo dříve. Spolu s komplikovaností moderních technologií roste také komplikovanost bezpečnostních opatření.
Nabízíme široké spektrum bezpečnostních prvků, od antivirových a antispamových systémů až po zabezpečení firemních serverů a datových sítí.

V praxi platí, že pouze správné provázání bezpečnostních prvků a důsledné dodržování bezpečnostní politiky vede ke správné funkci celého bezpečnostního systému. Co obsahuje bezpečnostní analýza?

  • Identifikace citlivých dat – zjistíme jaká data chcete ochránit, kde se nachází a kdo k nim má v současné době přístup.
  • Identifikace hrozeb – v tomto kroku nás zajímá co citlivá data ohrožuje. Obvykle se jedná o počítačové viry, hackery a vnější narušitele vůbec, ale nezřídka také o samotné zaměstnance. Vyloučeny nejsou ani případy technického selhání hardware nebo software.
  • Návrh bezpečnostních opatření - navrhneme takové administrativní a technické prostředky a postupy, které účinně chrání citlivá data. Výsledkem je funkční ochrana Vašich citlivých dat, eliminace zranitelných míst a návrh vhodných administračních opatření.

Výsledkem analýzy je podrobná dokumentace o bezpečnostní situaci informačního systému firmy, která může být na přání zákazníka doplněna o výsledky případných penetračních testů, provedených za pomoci ověřeného software, z vnějšku či uvnitř firmy.